טיפולים

טיפול רגשי והדרכת הורים

מתי רצוי לפנות עם ילד לטיפול רגשי?

כדאי לפנות לטיפול כשמזהים מצוקה רגשית אצל הילד. מצוקה כזו יכולה להתבטא בבעיות התנהגות, קשיים חברתיים, קשיי הסתגלות למסגרות, קושי ביחסים בתוך המשפחה, חרדות ופחדים ועוד.

לעיתים המצוקה שהילד חווה היא כתוצאה משינוי בחייו של הילד, כמו כניסה למסגרת לימודית חדשה, או כתגובה למשברים במשפחה. כמו לידת אח ,גירושין וכו'.

מה קורה בתוך תהליך של טיפול?

טיפול זהו מפגש שבועי שבו הילד והמטפל נפגשים לבד משחקים ומדברים. המטפל משתמש בתכנים שעולים במפגש כדי להבין את הקשיים של הילד וגם לעזור לו להבין את עצמו. המטפל תומך בילד, ויכול להציע לו דרכים נוספות להתמודד עם הבעיה. טיפול ריגשי בילדים מלווה תמיד בהדרכת הורים.

מה זה בדיוק הדרכת הורים?

הורים שעברו הדרכת הורים מעידים, כי ככל שחשבו קודם לכן שהם מבינים מה מניע ילד במצבי קושי רגשי, לקות למידה או קשב – בהדרכת ההורים למדו את הילד/ה שלהם מחדש, ואפשרות הסיוע לילד/ה במימוש הפוטנציאל הגלום בו או בה – גדלה משמעותית.

הדרכת הורים מתבצעת כחלק משלים מהטיפול בילד. לעתים הטיפול בילד מתבצע רק דרך העבודה עם ההורים ללא מפגש ישיר של המטפל עם הילד עצמו. מטרת ההדרכה היא לשפר את ההבנה של הורים את צרכי הילד, לזהות קשיים בדפוס היחסים בין ההורים לילד ולפעול לשינויים ולתמוך בטיפול. ההדרכה מספקת להורים מסגרת לקבלת ייעוץ לבעיותיהם בהתמודדות עם הילד.

 

רוצה לדעת יותר? לבחון את התאמת הטיפול לילד/ה שלך? מלאו פרטים בטופס למטה,
או חיי
גו: 077-8040306 ונעמוד לרשותכם בייעוץ והכוונה.

 

גלילה לראש העמוד
Call Now Button דילוג לתוכן