בלוג

אבחונים וטיפולים – שאלות ותשובות

איך מחליטים איזה אבחון צריך ואיך מתחילים את התהליך?

ההבדל בין האבחונים הוא בהיקף, בעלות האבחון ובמשמעות לגבי הטיפול בילד. המוקסו מקובל גם כאבחון למבוגרים. אם ריימת התלבטות לגבי סוג והיקף האבחון הנדרש – מוזמנים להתקשר לצוות המכון לקבלת הכוונה טלפונית. לאחר רישום לאבחון וקביעת מועד ותשלום על האבחון, תקבלו הנחיות להמשך – לינק למחשב עבור המוקסו, והוראות וידאו עבור האבחון הפסיכודידקטי. לגבי המוקסו – דרך הלינק נפתחת לכם התוכנה והבדיקה מתחילה. אם אתם מתקשים בפתיחת התוכנה, טכנאי קשב יעמוד אתכם בקשר טלפוני ויסייע לכם. לאחר ביצוע החלק הראשון של הבדיקה אתם נוטלים את התרופה שקבע הרופא ולאחר שעה וחצי ישלח אליכם לינק לביצוע החלק השני של הבדיקה. בתום המבדק ישלחו אליכם את תוצאות הבדיקה למייל.

מה ההבדל בין אבחון מקוון לעומת אבחון שמתבצע במכון?

אין הבדל בין האבחון שנערך במכון לבין האבחון שנערך באופן מקוון. עיקר ההבדל נובע מהעובדה שלא צריך להגיע פיזית למכון, להפסיד ימי עבודה או לימודים, לעמוד בפקקים ולבזבז זמן יקר. בימים אלו שלא מומלץ לצאת מהבית ויש חשש מהדבקות זוהי הדרך היחידה לערוך אבחון. בימים אלו, זהו מענה מצוין לילדים ולמבוגרים שזקוקים לאבחון ומתקשים לצאת מהבית בגלל מצב החירום. בתקופות רגילות זהו מענה טוב לכל מי שגר רחוק מהמכון, ומאפשר לחסוך זמן יקר ולהימנע מעמידה בפקקים.

למי מומלץ לערוך את אבחון קשב וריכוז ?

ילדים ומבוגרים מכל הארץ שחוששים שהם סובלים מהפרעת קשב וריכוז ונדרשים להכוונה. למי מומלץ לערוך אבחון פסיכודידיקטי? לילדים שסובלים מקשיים לימודיים ורגשיים ולא ברור מקור הקושי. וגם לילדים שזקוקים לאבחון לצורך ועדות שמתקיימות לצורך השמה או קבלת עזרה מהמסגרת החינוכית.

הילד שלי לא לוקח ריטלין, איך הוא יערוך את המוקסו?

אפשר לערוך רק את החלק הראשון של הבדיקה ללא נטילת ריטלין. ממצאי הבדיקה יתייחסו לתפקוד הילד בהשוואה למצופה לפי גילו ומינו של הילד.

האם אפשר בתום הבדיקה לקבל גם המלצות ללמידה והקלות למבחנים?

באבחון מוקסו ניתן לקבל דו"ח מוקסו מורחב שכולל המלצות באיזה אסטרטגיות ללמוד, מה עוזר לזכור חומר, איך לארגן את החומר, מתי הכי יעיל ללמוד וטיפים נוספים ללמידה. לעומת זאת אבחון פסיכודידיקטי כולל המלצות ללמידה והקלות למבחנים.

האם ניתן לערוך את הבדיקה במחירי קופות החולים?

ניתן לערוך את הבדיקה במחירי קופת חולים לזכאים במקרה זה, תצטרכו לשלוח לנו את הפניית הרופא דרך המייל.

גם השעמום בבית מייצר כאן הזדמנות…

אנחנו במכון אלמה חושבים שהקושי בלימודים לא ייעלם בעקבות מגיפת הקורונה. דווקא עכשיו כשכל הילדים משתעממים בבית, זה זמן מצוין לבחון את הכישורים הלימודיים ותפקודי הלמידה ולהיערך ליום החזרה לבית ספר.

מה נקבל בתום האבחון?

בתום האבחון נקבל דוח כוללני עם כל הממצאים והההמלצות, ביניהם המלצות לטיפולים נוספים או הפנייה לאנשי מקצוע נוספים, כמו כן ינתתו והמלצות לדרכי הבחנות למבחנים ( הקלות).

מה לגבי שיחת סיכום?

ניתן לתאם עם ההורים שיחת סיכום שתתבצע דרך הטלפון או באמצעות תוכנת הוידאו.

 

יש לכם שאלות נוספות? נשמח לענות! מלאו פרטים בטופס למטה,
או חיי
גו: 077-8040306 ונעמוד לרשותכם בייעוץ והכוונה.

Call Now Button
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן